DOLAR
8,6259
EURO
10,1275
ALTIN
492,42
BIST
1.386
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana
Az Bulutlu
33°C
Adana
33°C
Az Bulutlu
Çarşamba Gök Gürültülü
33°C
Perşembe Gök Gürültülü
31°C
Cuma Parçalı Bulutlu
30°C
Cumartesi Az Bulutlu
31°C

Bekir Fevzi Yıldırım

1965 yılında Adana'nın Yüreğir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde doğdu. Çukurova bölgesinin sevilen ve faaliyetleri takdir gören simalarından olan Bekir Fevzi Yıldırım ailesinden gördüğü üzere küçük yaşlardan beri iyilik ve yardımsever bir hayat anlayışı üzerine yetişti. Yaklaşık 15 yaşlarında yazılar yazmaya doğal olarak kitaplarla hemhal olmaya başladıktan sonra 17 yaşında Kitabevi açtı, yaşı 21'i gösterdiğinde kitap evinin sayısı üçe çıkmış ve birçok öğrenciyi okumaya teşvik etmek için bedava kitaplar ve zaruri ihtiyaçlarını dağıtır olmuştu. Daha sonra yardım faaliyetlerini daha çok insana ulaştırabilmek için 26 yaşında 'KÖPRÜ' yardımlaşma derneğini kurmuş ve derneğin faaliyetlerini televizyon programlarına taşıyarak inşâ ettiği Gönül köprüsünü daha geniş kitlelere ulaştırmıştır. Okumaya ve okutmaya çok hevesi ve gayreti üst düzeyde olan Bekir Fevzi Yıldırım Büyük Saat Gazetesi sahibi ve Genel Yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Büyüksaat Aşevi'nde her gün ihtiyaç sahibi 250 kişiye sıcak yemek dağıtan Yıldırım, halihazırda kendisini hayır faaliyetlerini adadığı Adana'da yaşamakta evli ve 4 çocuk babasıdır.

YENi VALİMİZİ BEKLEYEN SORUNLAR

Ağrıdan Şehrimize atanan Sayın Süleyman Elbanı bekliyen işlerden bazıları;Sayın Valim bu şehirde iz bırakarak,hizmet ederek,Merkezi hükümetin desteklerini alarak güzel işler yapabilirsiniz..Samimiyetle..Azimle..iyi bir ekiple..Koordinasyon-Motivasyon ve Kontrolle Çözülmüyecek sorun yoktur..Bu şehirde yıllardır çözülmeyen,çözülmek istenmiyen sorunlar var..Çözümlerde var

Mutlu şehirler katagorisinde ilk 25 de olmayan şehrimizin ilk etapta ilk 25’e yakın zamanda ilk ona girmesi için özel çalışma ve gayret yapılması kamu kurumlarının bu konu ile ilgili stratejilerinin değerlendirilmesi Eğitim konusunda şehrimizdeki geri kalmışlığın giderilmesi için özel proje ve gayretler..

Yumurtalık Serbest Bölgede bekliyen yatırımlar..

Cumhurbaşkanımızın müjdelediği Yumurtalık Enerji ihtisas Bölgesi yatırımı.. Güney Kuşağı projesinin uygulanması..

Karataş -Yumurtalık. Karataş -Mersin sahil yolu Karataş yolu tamamlanması..

Tuzla plaj düzenlenmesi..

Karataş-Yumurtalık turizmde cazip hale getirilmeli..

Sera OSB girişimlerinin devamlılığı..

Su ürünleri OSB açılması.. Üniversite-Kamu-Özel işbirliğinin sözde değil pratikte olması..Civar illerde 3-5-7 olan üniversite sayısının artması için projeler..Ticaret odası-Sanayi odası-Ticaret borsasının ve özel müteşebbislerin vakıf ve özel ünivetsite açmalarını teşvik ve destek.. Kimya vadisi..Tekstl vadisi..Teknoloji vadisinin. Ayakkabıcalar-Sektörel sitelerin lafta değil pratikte olması..

Adana stadının açılması..Sarıçam, stad civarı altyapı başlatılması ve takibi..

Tarım ve sanayi teşviklerinin yaygınlaşması.. Sektörel teşviklerin alınması için ek gayretler.. Şehrimizde ilk 500 e ve ikinci .500 e girecek firmaların arttırılması için özel projeler geliştirilmesi..

OSB nin Atık su sorunun gözlemlenmesi .

Şehrimizde Atıl duran binaların işlevsel hale getirilmesi. Atıl duran Eski Numune hast.Çocuk-Doğum v.s hast.haline getirilmesi.. Bekliyen Kentsel Dönüşüm 100.yıl,Belediye evleri,Güzelyalı,Döşeme.Sümer,Yeni bey,Hürriyet,Mestenzade,Sucuzade,Beşocak,Sarıyakup, Anadolu 19 Mayıs Şehit Erkut Akbay Sinanpaşa Akıncılar ve civar yerlerin kentsel dönüşümün Toki aracılığı veya mütahitlere cazip şekilde sunulması..

Hilton-Sharton civarının islahı.. Yıllardır bekleyen Tepebağ Tarihi alanın bir an önce hayata geçirilmesi.. Şehir merkezi trafiğinin rahatlatılması.. Şehrimizde işsizliğin azaltılması için Çalıştay yapılması..

Boşanma oranlarının ileri seviyede olduğu şehrimizde sorun ve çözüm, çare için özel çalışmalar yapılması.. Bekliyen Devlet Bahçeli köprüsün bir an önce başlayıp bitirilmesi..

Gece bekçilerinin şehirdeki hırsızlık v.s azaltılması için daha aktif sahalarda olmasının sağlanması.. Metronun Çukurova ünüversitesi ve yeni stadyuma devamı.. Adananın Kültürel varlıklarının değerlendirilmesi.. Madde bağımlılığı,uyuşturucu ile mücadele.. Aile Sosyal Politikalar il.müd.Kullanılabilir daha geniş mekanlarda hizmet vermesi.. Sokak satıcılarının düzene girmesi..Belediyelerle koordinalı çalışılması.. Hava kirliliği ve Gürültü ile ilgili özel çalışmalar.. Avrupa Birliğ fonları için özel projeleri teşvik etmek.. Tarımın başkenti olan bu şehirde tarımda katma değeri arttıracak ürün ve ürünlerin markalaşması için özel projelerin hayata geçirilmesi..

Hiç bir beklentisi olmayan çogunluğunun sivillerden oluştuğu Adana sevdalıları akil gurubu kurdurup ile sürekli buluşmak. .Haftada veya 15 günde bir Vatandaş, bürokrat, belediye başkanları ve yöneticiler ile HALK Günü yapmak.. Bu şehirde gönüllü çalışmalar yapan Sivil Toplum ile koordinal,istişareli projeler yapmak ..Bu şehirde sayın Cumhurbaşkanımızın sıfırı olan her zaman tanında olan sayın Ömer Çelik ve bakanlık yapmış ve şu anda Genel başk yardımcısı olan Sayın Julide Sarıeroglunun Ankaradaki etki ve gücünü bu şehir için aktif enerjiye döndermek..Projelerin takibi ve kabulu için onların etkisini daha yaygın hale gelmesi için acil projeleri devreye sokmak.. Bu şehir insanı..sıcakkanlılığı ..sempatikliği..pozitifliği..Cömertliği ile Denizli-Kahramaraş-Gaziantep-Konya-Kayseri den daha ileri olabilir..yeterki iyi yönetilsin..Yeterki Güven olsun..Huzur olsun..Samimiyet olsun..YOLUNUZ AÇIK OLSUN..RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Yazarın Diğer Yazıları
REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.