Kamuoyu araştırması: Halk ekonomik yardımı yeterli bulmuyor

Kamuoyu araştırması: Halk ekonomik yardımı yeterli bulmuyor

Avrasya Araştırma şirketi, koronavirüs salgınına ilişkin yapılan açıklamaların ve alınan önlemlerin toplumdaki yansımalarını araştırdı

ARA REKLAM ALANI

Avrasya Araştırma şirketi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin Sağlık Bakanı Fahtettin Koca tarafından yapılan açıklamaların ve alınan önlemlerin toplumdaki yansımalarını araştırdı.

Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz tarafından Twitter hesabı üzerinden paylaşılan ankette, halka Covid-19 salgını süreci hakkında sorular yönetildi.

21, 22, 27 ve 28 Nisan tarihlerinde 36 ilde yapılan araştırmaya 2 bin 460 kişi katıldı. Buna göre ankete katılanlara yöneltilen “Hastalığa yakalanan kişi sayısı ve ölüm sayısının doğru olarak açıklandığına inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 23,2 evet cevabı verirken, yüzde 76,8 hayır cevabını verdi.

Sorulara cevap verenlerden yarısından fazlası, salgın nedeniyle gelirlerinde düşüş yaşadıklarını belirtti. Hükümetin salgın nedeniyle yaptığı ekonomik desteğini yeterli bulmayanların oranı ise yüzde 67.9. olarak çıktı.  (HABER MERKEZİ)