Ak Parti’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi ortaklığında düzenlenen kar festivalinde şarkıcı İrem Derici sahne aldı.

Derici’nin ahlaksız ifadeleri konsere damgasını vurdu. Derici konser sırasında ‘Şu an Kartepe’de olamayan melekler g. yesinler” dedi.

Şehrin ahlaki ve manevi dokusuna dair hiçbir sorumluluk hissetmeyen belediye başkanları ise festivale ilişkin hazin değerlendirmelerde bulundular.

Konser öncesinde festival ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Mutlu şehir Kocaeli diyorum. Kocaeli şehir arkamızdaki bu inşalar. Bu insanlar gençleriyle, çocuklarıyla yaşlısıyla buradalar. Eğer bunu yapmaya devam edersek çok daha mutlu bir şehir olacağız. Bu ilk etkinliğimiz, bundan sonra da devam edecek. Burası çok çok daha güzel bir turizm merkezi olacak. Kartepe’de bizim turizm ile ilgili birçok şey yapma şansımız var. Bu bir başlangıç. Bundan sonraki döneminde Kocaeli’nin hem denizleri hem de dağlarındaki turizm güzellikleri çok güzel bir şekilde tanıtılacak. Kocaeli aynı zamanda turizmin merkezi, festivaller şehri olacak. Burası insanların yüzünü güldüren bir şehir olacak” dedi.

“Biz istiyoruz ki artık Kartepe layık olduğu seviyeye gelsin”

Daha sonra konuşan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Güzel insanlara hizmet eden Kartepe Belediye Başkanı olarak bölgemizdeki inşaların uzunca bir beklenti ve talepleri vardı. İnsanlarımızla, esnafımızla hep birlikte bu yola çıktık. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a bu konuyu ilettiğimizde, derhal talimat vererek bize en büyük desteği vermiştir. Ben başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Kartepe bölgenin en güzel coğrafyasına sahip yeri. Gerçekten hem dağın hem gölü hem de ormanın birbirinden güzel doğasıyla insanlara mutluluk veriyor. Biz istiyoruz ki artık Kartepe layık olduğu seviyeye gelsin” diye konuştu.